kliknij, aby zapoznać się
z warunkami gwarancji

 

 


zapytaj o umowę
serwisową

 


Urządzenia

Kotły kondensacyjne

     W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałęj w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.

Junkers oferuje trzy typy kotłów kondensacyjnych. A zatem każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od potrzeb, dodatkowego wyposażenia i wielkości mocy.

Cerapur Smart kocioł zalecany do ogrzewania zarówno mieszkań etażowych, jak i domów jednorodzinnych. Cechą charakterystyczną jest kompaktowa budowa urządzenia - tylko 400 mm szerokości. 

Cerapur Comfort - luksusowy i ekskluzywny kocioł kondensacyjny, może być stosowany w mieszkaniach etażowych oraz w domach jedno- i wielorodzinnych. Urządzenie pracuje bardzo cicho, posiada funkcję SolarInside, która zapewnia dodatkowe oszczędności gazu poprzez inteligentna współpracę kotła z systemem solarnym oraz jest wyposażone w nowy panel sterowania Bosch Heatronic 3.

Cerapur Acukocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 42 l. Kompaktowa budowa, nowoczesne wzornictwo i energooszczędność to podstawowe zalety tego urządzenia. Dzięki wbudowanemu zasobnikowi kocioł nie zajmuje dużo miejsca na ścianie a pod nim jest jeszcze miejsce na inne sprzęty gospodarstwa domowego. Dzięki modułowej budowie, kocioł jest bardzo łatwy w montażu.

Cerapur Modulnajnowocześniejsza technika grzewcza do obsługi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej połączona w jednym urządzeniu. Jest to kocioł stojący ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności od 100 l. Urządzenie szczególnie polecane jest do montażu w domkach szeregowych i jednorodzinnych. Cechą charakterystyczną jest wysoki komfort ciepłej wody.

Cerapur Modul Solarto przykład urządzenia, które łączy dotychczasowe zalety techniki kondensacyjnej z nowoczesną technologią solarną. Dzięki temu kocioł zapewnia duże oszczędności gazu i jednocześnie wysoki komfort ciepła. W uzupełnieniu do standardowej wersji gazowej wykorzystującej technikę kondensacyjną, Cerasmart Modul Solar posiada wbudowane komponenty solarne, regulację oraz biwalentny solarny zasobnik ciepłej wody, które umożliwiają podgrzewanie wody energią dostarczaną przez kolektory słoneczne umieszczone na dachu.

Cerapur Maxx - typ kotła kondensacyjnego, który występuje w dwóch wielkościach mocy 65 kW lub 90 kW, przeznaczony jest do ogrzewania średnich i większych budynków wielorodzinnych i przemysłowych. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest jego kompaktowa budowa. Dzięki temu kotłownia nie musi zajmować dużej powierzchni a ten typ kotła jest alternatywą dla kotłów stojących. Kotły można łączyć w układy kaskadowe, co pozwala na uzyskanie większej mocy a co za tym idzie ogrzanie większej powierzchni.

 

Kotły konwencjonalne

     Junkers oferuje siedem linii gazowych, konwencjonalnych kotłów grzewczych. Istnieje zatem szeroki wybór w zależności od indywidualnych wymagań, dodatkowego wyposażenia oraz wielkości mocy. 

CeraClass - kocioł wiszący, cechą charakterystyczną są niewielkie wymiary urządzenia.

CeraClass Excellence - kocioł wiszący, występuje z zamkniętą lub otwartą komorą spalania, w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej; wyposażony w nowy panel sterowania Bosch Heatronic 3, który współpracuje z nową linią regulatorów. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą, niewielkimi wymiarami, nowoczesnym designem, posiada funkcję "QuickTap" zapewniającą oszczędność wody oraz funkcję zabezpieczającą nastawy kotła przed ingerencją dzieci.

Ceranorm -  najnowsza linia kotłów wiszących, urządzenie wyposażone w szczególnie cichy i przyjazny środowisku palnik lamelowy, nowoczesny układ regulacji Bosch Heatronic oraz płytowy wymiennik ciepła.

Eurostar Acu Hit - kocioł wiszący z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 48 l, to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników preferujących wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, a którym brak miejsca nie pozwala na montaż kotła jednofunkcyjnego oraz zasobnika c.wu.

Supraline - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 15 do 54 kW, istnieje również możliwość łączenia dwóch kotłów w kaskadę, co pozwala na dobranie urządzenia w instalacjach do 108 kW.

Suprastar - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 18 do 117 kW, istnieje możliwość łączenia kotłów w kaskady do max. 351 kW. Kotły wyposażone są w cyfrowy panel sterowania - TAC z wyświetlaczem w jęz. polskim i fabrycznie wbudowanym regulatorem pogodowym.

Supramax - kocioł stojący, występuje w wielkościach mocy od 144 do 306 kW, połączenie kotłów w kaskady umożliwia osiągnięcie max. wielkości mocy do 918 kW.

 

Kotły na paliwa stałe

     Ogrzewanie domów jednorodzinnych kotłami na paliwo stałe jest w Polsce nadal bardzo popularne. Junkers wyszedł naprzeciw tym trendom i wprowadził do swojej oferty kotły stalowe na paliwo stałe.

Nowa seria urządzeń pod nazwą Supraclass S oferowana jest w szerokim zakresie mocy od 12 do 45 kW. Załadunek paliwa odbywa się w górnej części kotła przez duże drzwiczki zasypowe. Jest to znaczne ułatwienie obsługi urządzenia. Dołączany w komplecie z kotłem ruchomy ruszt żeliwny umożliwia lepsze spalanie paliwa oraz sprawne czyszczenie komory spalania. Duży i łatwy do wyjęcia popielnik ułatwia usuwanie popiołu. Zalecanym paliwem jest węgiel kamienny. W dwóch modelach paliwem zalecanym jest drewno. W komplecie dostarczany jest regulator temperatury paleniska oraz osprzęt do czyszczenia kotła.

Na kotły na paliwa stałe udzielana jest dwuletnia gwarancja.

Supraclass S

 

Ciepła woda dla każdego

Junkers oferuje różnorodny program gazowych urzadzeń, które służą do przygotowania ciepłej wody. Istnieje możliwość przygotowania ciepłej wody przy wykorzystaniu centralnego ogrzewania (urządzenia dwufunkcyjne) lub niezależnie (podgrzewacze przepływowe lub pojemnościowe). Dostarczanie ciepłej wody użytkowej można optymalizować uwzględniając koszty oraz komfort użytkowania.  

Dostępne warianty:

  • zasobniki ciepłej wody
  • podgrzewacze pojemnościowe
  • podgrzewacze przepływowe
  • kotły dwufunkcyjne

Urządzenia dwufunkcyjne

Zasobniki ciepłej wody użytkowej

Podgrzewacze pojemnościowe typu S

Podgrzewacze przepływowe wody

Podgrzewacze przepływowe wody z zamkniętą komorą spalania

 

 kliknij

| build by opolnet.com | e-mail |